PROMOSYON NEDİR?

PROMOSYON NEDİR?

Promosyon, firmaların mevcut ve potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. 
Promosyon ürünleri, firmanın reklam bütçesine göre küçük, yada büyük, üretilen malın veya hizmetin boyutuna göre çeşitli fiyatlarda ve özelliklered olabilir.
Amaç ilk öncelikle firmanın tanıtımıdır. Dolayısı ile promosyon ürünün firmanın ürünler özdeş olmasında fayda vardır. Diğer amaç ise dağıtılacak ürünün kullanılabilir,
olması, potansiyel müşterilerin bir ihtiyacını karşılamasıdır.  İhtiyaç olmayan bir ürünün elde tutulmasını engeller malasef amacına ulaşmadan bir kenarda unutlmasına yada çöpe gitmasine sebeb olur.
Bu kısımda çalışılan Reklam firmasının ve reklam bütçenizin en uygun fiyat ve ürün noktasında bir çözüme ulaşması gerekebilir.
Genelde kalsik promosyon ürünleri vardır bunlar kalem, çakmak,saat, takvim, ajanda, bloknot, eldiven, şapka vb ürünler üzerine basılan logo yada iletişm bilgilerinden oluşurken
diğer yandan firmanın ürününün şeklinde bu ürünleri özel olarak üretilmesinden oluşabilir. Amaç üretilen promosyon ürünün mümkün olduğunda kullanıcının elinde tutulması , bunun içinde ihtiyaç karşılamasıdır.
Kelime manasına baktığımızda promosyon,Fransızcadaki promotion sözcüğünden gelmektedir. Türkçe karşılığı özendirme'dir.
 
Promosyon, günümüzde firmaların tanıtım ve tutundurma çalışmalarında önemli bir yere sahiptir. Promosyon ürünleride firmaların gücü hakkında bir ipucu vermekte ilk kez firma ile bu ürünler sayesinde tanışan kişilere ilk izlenimleri oluşturmaktadır. Promosyon ürünleri seçiminde de bu özellikle göz önünde bulundurulmalıdr.
Promosyon ürünleri seçiminde içinde bulunun tarihlerde önem taşımakta, milli vekültürel özel günlerde , bu dönemin anlamına uygun ürünler tercih edilmesi müşteriler açısından bir ihtiyaç karşıalamakta veya aynı millii yada kültürel duygular paylaşılmasından ötürü bir ortak noktada buluşma hissi yaratmakta, firmanın müşteri ile yakınlığını artırmaktadır.
Ayrıca Geniş bir müşteri kitlesine sahip firmalarda bu ürünler, müşterileri açısından karşılanması gereken bir beklenti olmaktadır. 

Bursa Promosyon ürünleri üretiminde , kalite ,fiyat ve yaratıcılık konusunda üstün çalışmalarımız ile JAMYO UV BASKI olarak her zaman sizlerin yanındayız.

DİĞER BLOG / DUYURU